0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Повеќе од 12 милиони деца во Нигерија не одат во училиште поради страв од киднапирање

Повеќе од 12 милиони деца во Нигерија не одат во училиште поради страв дека ќе бидат киднапирани од милитанти, изјави претседателот Мухамаду Бухари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close