0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Повеќе од 100 авганистански новинари апелираат на меѓународна помош за заштита на слободата на печатот

Апелот, насловен „Новинарството во Авганистан е во опасност од истребување“, е потпишан од етнички и политички разновидна група од 103 новинари, уредници и фотографи, вклучувајќи 20 жени, наведува Репортери без граници (RSF)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close