0_Web_АктуелноЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

Повеќе од сто општини во Франција немаат вода за пиење

Повеќе од сто општини во Франција денеска веќе немаат вода за пиење, изјави францускиот министер за еколошка транзиција Кристоф Бечу, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close