Свет

Повеќекратно убиство во Милвоки, пронајдени пет тела во куќа

Пет лица се пронајдени мртви во куќа во Висконсин во неделата попладне, а полицијата смета дека се работи за повеќекратно убиство, соопштија локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close