Култура

Повелба за животно дело за Славе Николовски-Катин на Пелагониски средби 2022

Наградата „Повелба за животно дело“ на Пелагониските средби 2022 ќе ја добие публицистот Славе Николовски-Катин за неговиот севкупен труд и придонес во науката, културата, новинарството, религијата и општественото живеење, одлучи Советот на оваа манифестација. Наградата на Катин ќе му биде врачена на Пелагонските средби во октомври годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close