0_Web_АктуелноЛокални избори 2021ХроникаХроника.Портал

Поведена постапка за поткуп при избори и гласање

Основното јавно обвинителство Свети Николе поведе постапка против едно лице за кое постои сомневање дека сторило продолжено кривичното дело „поткуп при избори и гласање“. Постапка се води и против четири лица кои го примиле поткупот.

Back to top button
Close
Close