0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерТенис

Победнички старт на Ѓорческа во Севиља

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа очекувано денеска ја мина првата пречка на турнирот во шпанскиот град Севиља совладувајќи ја домашната претставничка Алба Реј Гарсија со 2-0 во сетови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close