0_Спорт.ПорталРезултатиСпорт.СлајдерФудбал

Победи за фаворитите на денешните средби од ПМФЛ

На денешните пет натпревари од 11. коло во Првата македонска фудбалска лига екипите кои важеа за фаворити освоија по три бода.

Скопје, 24 октомври 2021 (МИА) – На денешните пет натпревари од 11. коло во Првата македонска фудбалска лига екипите кои важеа за фаворити освоија по три бода.

Академија Пандев, Брегалница и Шкендија и се доближија на второпласираната Ренова која вчера загуби на дербито со Шкупи.

Резултати:
Борец – Академија Пандев 1:2
Скопје – Тиквеш 2:1
Македонија ЃП – Струга 1:1
Пелистер – Брегалница 0:3
Шкендија – Работнички 2:0.

Вчера, Шкупи – Ренова 2:1.

Табела: Шкупи 26 бода, Ренова 21, Академија Пандев 21, Брегалница 19, Шкендија 17, Струга 15, Работнички 15, Скопје 15, Македонија ЃП 11, Борец 8, Тиквеш 6, Пелистер 4. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close