0_Спорт.ПорталФудбал

Побарана десетмесечна казна затвор за Бензема

Обвинителството во Париз побара денеска 10 месеци условна казна затвор за фудбалерот на Реал Мадрид, Карим Бензема, обвинет за соучесништво во обид за уцена на неговиот поранешен репрезентативен колега Метју Валбуена во „аферата секстејп“.

Back to top button
Close
Close