0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

ПМФЛ: Шкупи останува лидер, дербито во Струмица за Академија Пандев

Со пет натпревари попладнево е комплетирано 10. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) во кое лидерот Шкупи забележа гостинска победа над Тиквеш, а актуелниот шампион Шкендија загуби на гостувањето во Струмица.

Back to top button
Close
Close