0_Спорт.ПорталСпортФудбал

ПМФЛ: Дербито во Чаир без победник, Шкупи есенски првак

Лидерот Шкупи ремизираше попладнево на домашен терен на стадионот во Чаир со актуелниот шампион Шкендија во дерби натпреварот од 17. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close