0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

ПМФЛ бараж: Воска ќе се соочи со Тиквеш, Скопје со Беласица

Бараж-дуелите помеѓу Воска спорт - Тиквеш и Скопје - Беласица ќе ги одредат тимовите кои од следната сезона ќе бидат дел од Првата македонска машка фудбалска лига. Ова го одреди жрепката која беше одржана денеска во просториите на Фудбалската федерација на Македонија за пополнување на последните две места за идната сезона во ПМФЛ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close