БалканБалкан.Портал

Пленковиќ: Милановиќ со скандалозни изјави го уништува угледот на Хрватска

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го повика денеска претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска, додавајќи дека Владата се оградува од неговите ставови за ситуацијата во Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close