БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Плеврис: Не се покренува прашањето за рестриктивни мерки за Солун и поширокиот регион

Засега не се покренува прашањето за рестриктивни мерки за Солун и околината, според министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, кој заедно со алтернативната министерка за здравство Мина Гага се во посета на Солун, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close