БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Плеврис: Логично е да се продолжат актуелните мерки

Продолжување за уште една седмица на актуелните мерки во Грција што се однесуваат на угостителските објекти, спортските натпревари и работата од дома, најави министерот за здравство на Грција Танос Плеврис, говорејќи за грчката телевизија „ЕРТ“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close