0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Плеврис: Кон средината на август може да бидат одобрени новите ажурирани вакцини за сојот омикрон

Според информациите што ги имаме од компаниите е дека кон средината на август може да биде фазата на одобрување на вакцините кои се ажурирани за Омикрон, односно не само што штитат од тешко заболување, туку и од инфекција со Омикрони, а малку подоцна ќе ги вклучат и варијанти четири и пет, кои сега доминираат, рече министерот за здравство на Грција Танос Плеврис во интервјуто за грчкото радио „Скај 100,3“, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close