БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Плеврис: За Омикрон очекуваме за 10-15 дена да имаме конкретна слика

Како и целата светска заедници го следиме сојот Омикрон и очекуваме за 10-15 дена да имаме конкретна слика, вели министерот за здравство на Грција Танос Плеврис во интервјуто за грчкото радио „Скај“ и додава земјата е во состојба на готовност, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close