БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници Свет

ПКС: Наскоро единствен пазар на трудот за граѓаните на Србија, Северна Македонија и Албанија

Граѓаните на Србија, Северна Македонија и Албанија наскоро ќе можат да се вработат во овие земји со идентификациски броеви на Отворен Балкан без дополнителни административни бариери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close