БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Пич  именуван за британски специјален пратеник за Западен Балкан

Британскиот премиер Борис Џонсон го именува  високиот воен офицер и поранешен началник на Генералштабот на вооружените сили Сер Стјуарт Пич  за специјален пратеник на неговата Влада за Западен Балкан

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close