СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Писмо до лидерите на Г20 за идните здравствени катастрофи

Дваесетте најбогати земји во светот мора да ги надминат разликите за итно да воспостават нови глобални механизми за справување со идни здравствени катастрофи, им порачаа група високи политичари и функционери на лидерите на Г20.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close