0_Магазин.ПорталЗанимливости

Пирс Морган потпиша договор со „Фокс њуз“

Според договорот, Морган ќе води дневна ТВ-емисија што ќе се емитува во Обединетото Кралство, САД и Австралија, ќе пишува неделна колумна за британскиот таблоид Мардок, за „Сан“ и американски „Њујорк пост“, а и ќе биде автор на серија документарци.

Back to top button
Close
Close