0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоТема

Пирографија, живопис на дрво што му дава безвременски лик

Со вештина на сликар и креација на уметник со прирографското перо, паланчанецот Младен Димитровски ги оживува парчињата дрво давајќи им безвременски лик. Икони на разни светители, логоа на компании, портрети, ликови од детски серии, сѐ тоа речиси совршено идентично, а уникатно по стил и изработка, го работи тивко и со часови под сенката на родните дрвца во дворот на куќата во Крива Паланка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close