0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Пиоли верува дека Милан и понатаму е фаворит во Серија А

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли зборуваше за трката за титулата во Серија А по ремито со Торино (0:0).

Милано, 11 април 2022 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли зборуваше за трката за титулата во Серија А по ремито со Торино (0:0).

– Во последните две или три недели фаворитите се тие што грешатЛигата е многу конкурентна, секој натпревар е тежок, ништо не може да се земе здраво за готово. Имаме млад тим, се бориме за нешто посебно, го цитира „ДАЗН“ Пиоли.

Милан води во Серија А, два бода повеќе од Интер, кој има натпревар помалку.

На третото место е Наполи со два бода заостанување зад „росо-нерите“. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close