0_Спорт.ПорталОстанато

Пинг-понгарската федерација донираше опрема за развој на младинските школи

Донација од професионални пинг-понг маси, сертифицирани за натпревари според ИТТФ стандардите, како и рекети, топчиња и останатите реквизити им додели Пинг-понгарската федерација на Македонија (ППФМ) на домашните клубови за развој на нивните младинските школи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close