Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Пецаков: Промени за светла иднина и развој на Охрид

Гарантираме проекти за промени, проекти за победа. Наша главна одлика се аргументите за изборните програми. Наредните денови нека бидат натпревар на идеи и проекти во интерес на граѓаните на Охрид. Имаме план за Охрид и знаеме како градот треба да се развива наредните години, со знаење и програма во која се реално остварливи проекти, им порача денеска на охриѓани Кирил Пецаков, кандидатот за градоначалник на Охрид на Коалицијата „Обнова за Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Back to top button
Close
Close