ЕвропаЕвропа.Портал

Пет случаи на мајмунски сипаници во Португалија

Португалските власти денеска соопштија дека регистрирале пет случаи на ретка инфекција со мајмунски сипаници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close