0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталЕвропаЕвропа.ПорталИзбраноМИА Истражува

Петте клучни пораки од обраќањето на Путин кои го шокираа светот

Рускиот претседател Владимир Путин во своето телевизиско обраќање објави низа нови информации за војната во Украина, но ја искористи приликата и да напомене дека Западот има за цел да ја уништи неговата земја. Тој изјави и дека е неопходно да се донесе итна одлука за заштита на луѓето во „ослободените земји“. Ова се петте клучни пораки од неговиот говор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close