0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Петтемина на Бајден за Балканот: Искусни дипломати, остри преговарачи, го знаат регионот како својот џеб

Судејќи според петтемина кои претседателот на СAД Џо Бајден ги делегираше да бидат задолжени за балканските земји во наредниот период, Вашингтон има многу сериозни намери во оваа област во наредниот период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close