0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Петр Фиала именуван за нов чешки премиер

Фиала заклетвата ја даде во замокот Лани, во близина на Прага, пред претседателот Милош Земан, кој седеше зад проѕирна преграда откако од неодамна е позитивен на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close