Политички партии

Петрушевски: Најмалку што може да направи Џафери е да си поднесе оставка

Најпрво очекувавме извинување од Џафери, тоа е некој човечки етички и морален момент, но после денешната неговата изјава гледаме дека нема намера тоа да го направи. Она што во целата ситуација мене ми е фрапантно денеска е неговата изјава дека не ги пцуел вработените, туку нивниот однос кон работата, вели Бране Петрушевски пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Топ тема на Ваша страна на телевизија Телма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close