0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитика

Петров на конференција во Ерусалим: Развојот на нови технологии во фокусот на ФИТР

Развојот на нови и иновативни технологии е главниот фокус на ФИТР, кој во моментов поддржува над 780 проекти со инвестиции од 86 милиони евра, од кои голем дел се инвестиции во технолошкиот сектор, истакна директорот на Фондот Коста Петров, во своето обраќање на најголемата конференција за технологии и иновации во Израел „Improvate” на која го нагласи позиционирањето на Република Северна Македонија како стартап и технолошки хаб во регионот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close