0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Петровска: Тенковите за Украина се транспортирани и со нивната донација не се нарушува борбената готовност на Армијата

Тенковите кои се дел од трите одлуки за донација на воена помош и вооружување за Украина се транспортирани и со нивната донација не се нарушува борбената готовност на нашата Армија, информира вечерва министерката за одбрана Слајанка Петровска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close