0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Петровска: Средбата со амбасадорката Франкел потврда за одличната билатерална соработка со Израел

Денешната средба со амбасадорката на Израел акредитирана за Северна Македонија, Симона Франкел ја потврдува одличната билатерална соработка помеѓу двете земји, објави на фејбук министерката за одбрана Славјанка Петровска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close