0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Петровска: Решавањето на отворените прашања на Балканот клучно за заедничката безбедност

На последниот Самит во Мадрид, што беше многу важен во ова критично време, НАТО порача дека секој сантиметар од својата територија е важен и, второ, дека ги зајакнуваме нашите капацитети за да одвратиме и да се одбраниме, рече министерката за одбрана Славјанка Петровска на форумот „2BS – To Be Secure“ во Будва, Црна Гора, на панелот насловен „НАТО подготвено за иднината, спремно, силно и одлучно“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close