0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Петровска: Отпорноста и моќта на институциите и граѓаните се клучни во борбата против хибридните закани

Министерката за одбрана Славјанка Петровска синоќа во Мадрид учествуваше на работната вечера на министрите за одбрана на НАТО на која се дискутираше на темата:„Влијанието на хибридните закани во Западен Балкан".

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close