0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Петровска: Новата безбедносна реалност во Европа повикува на сплотеност и зајакната колективна безбедност

Новата безбедносна реалност на европскиот континент повикува на сплотеност и соработка, а нашата безбедност лежи во колективната безбедност на нашите сојузници во НАТО, бидејќи ние сме НАТО, соопшти денеска министерката за одбрана Славјанка Петровска, која е во официјална посета на Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close