0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Петровска: Имаме стабилно мнозинство, државата мора да продолжи по европскиот пат на Владата

Коалициските партнери застанаа зад оваа актуелна Влада, рекоа дека таква Влада и е потребна на нашата држава, за што апсолутно се сложуваме, дека државата особено сега мора да продолжи по патот што го зацрта пред неколку години и постигнатите успеси што ги имавме, за кој голем дел од заслугите се на претседателот Зоран Заев, односно на неговата упорност и истрајност, како и визија да го постигнеме тоа што го постигнавме, рече пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска во гостувањето на „Утрински брифинг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close