0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Петровска за БНТ: Партнерството во НАТО е уште една можност да се покаже силата на Алијансата

Партнерството во НАТО е уште една можност да се покаже силата на Алијансата и да се учествува на рамноправна основа во процесот на осигурување на нашата одбрана и безбедност, изјави меѓу другото министерката за одбрана на Северна Македонија Славјанка Петровска за надворешната политичка програма на БНТ „Светот и ние“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close