0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерОпштество

Петровска додели златни значки за 30 години активна служба во Армијата

Вкупно 281 офицери, подофицери и цивилни лица денеска добија златна значака за триесет години активна служба на Армијата, по повод 18 август денот на Армијата и одбележување 30 години од нејзиното формирање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close