0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Петровска: Дваесет и една година година непребол и незаборав

Дваесет и една година година непребол и незаборав за Сашо Китаноски, Нане Наумоски, Бранко Секулоски, Марко Деспотоски, Ердован Шабаноски, Љубе Грујоски, Дарко Вељаноски, Веби Рушитоски, Горан Миноски и Пеце Секулоски, десеттемината припадници на резервниот состав на Армијата кои од заседа беа нападнати кај Карпалак во оружениот конфликт во 2001 година, напиша министерката за одбрана Славјанка Петровска не нејзиниот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close