0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Петровска: Безбедноста на регионот е геополитички императив на Алијансата

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во рамки на Самитот на НАТО кој се одржува во Мадрид беше дел од панел дискусијата „Придонесот на НАТО за безбедноста и стабилноста во неговото соседството“ и на оваа тема дебатираше заедно со министрите за одбрана на Португалија и Бугарија, Хелена Кареирас и Драгомир Заков и претседавачот на Воениот комитет на НАТО, адмирал Роб Бауер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close