Европа

Петмина странци потпретседатели го напуштија „Росњефт“

Петмина странски државјани, Дидие Касемиро, Ерик Лирон, Жељко Руње, Аврил Конрој и Отабек Каримов го напуштија Росњефт поради последниот пакет санкции на ЕУ, што стапија на сила на 15 мај

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close