СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Петмина загинати во Мјанмар откако воено возило удри во демонстранти

Петмина демонстранти се убиени, а најмалку 15 се уапсени откако безбедносните сили на Мјанмар утрово во Јангон извршија рација врз противниците на воениот удар во земјата, јави локалниот информативен портал „Мјанмар сега“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close