0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Петличковски: Околу пикот сме на сојот омикрон, не очекувам следните месеци и години короната да биде сериозен проблем за човештвото

Некаде околу пикот сме на сојот омикрон, имајќи предвид дека и во земјите во соседството и во земјите во Западна Европа, овој последен бран на корона инфекцијата се ширеше многу брзо и многу побрзо стивнуваше, истакна вечерва директорот на Институтот за имунологија, д-р Александар Петличковски. Не очекува во следните месеци и години короната да биде сериозен проблем за човештвото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close