0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Петков: Советот за безбедност ќе биде клучно тело за носење сериозни одлуки за кризата Русија-НАТО

Во пресрет на заедничкото заседание на владите на Северна Македонија и Бугарија во резиденцијата Бојана, бугарскиот премиер Кирил Петков ги коментираше тензиите меѓу Русија и НАТО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close