БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Петков: Сите граници на Балканот треба да бидат отворени за трговија и просперитет

Во моментов, според него, Балканот е толку поделен што, како поранешен бизнисмен му било полесно да ја извезува стоката во САД, Австралија и Јапонија, отколку да ја продава во Северна Македонија, Србија, Албанија и Црна Гора.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close