БалканДописници СветСвет.Слајдер

Петков: Руската амбасада во Софија може да има 43 дипломати наспроти 12-те бугарски во Москва

Петков инсистирал нотата да се повлече и повикал на дијалог меѓу двете земји. Односите меѓу Бугарија и Руската Федерација се долгогодишни, повеќеслојни и од историска смисла од големо значење за судбината на Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close