0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерОпштество

Петков: Посетата на Скопје беше огромен успех

Вчерашната посета на Скопје беше огромен успех, оцени бугарскиот премиер Кирил Петков во Народното собрание по церемонијата на положување заклетва на Румен Радев и Илијана Јотова за втор мандат како претседател и потпретседател на Бугарија. Како што јави дописникот на МИА од Софија, според бугарскиот премиер, од една страна е подадена рака со одеењето во Скопје, а од друга страна Северна Македонија испратила нота која Бугарија ја чека две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close