0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталДописници СветПолитика

Петков на средба со ЕУ амбасадорите, меѓу темите и односите на Бугарија со Северна Македонија

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во Бугарија Флоренс Робин, чија земја претседава со ЕУ, соопшти владината прес-служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close