0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Петков: Бугарија треба да го преиспита пристапот кон Северна Македонија на конструктивен начин

Една од првите задачи на новиот министер за надворешни работи на Бугарија и идниот бугарски премиер е да се формираат работни групи меѓу Бугарија и Северна Македонија кои ќе опфатат различни области. Ова го коментираше Кирил Петков, копретседавач на  „Продолжуваме со промената” која победи на парламентарните избори во Бугарија,  во програмата „Седмицата“ на бугарското приватно национално радио „Дарик“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close